Балакліцська станція юних натуралістів Балаклійської районної ради Харківської області

Рік заснування

Заклад засновано Балаклійським районним виконавчим комітетом Балаклійської районної ради Харківської області 1979 рік

Директор закладу освіти

З 1982 року директором закладу освіти працює Пурдя Людмила Андріївна, який (а) має вищу педагогічну освіту за спеціальністю _викладач хімії; спеціаліст керівник гуртка - методист; педагогічний стаж 36 років.

Контингент учнів (вихованців)

Всього учнів (вихованців) – 1214,
з них: 1 - 4 класи - 587 учні,
5-9 (10) класи – 500 учнів,
10- 11(12) класи – 127 учнів.

Мова навчання

Українська

Педагогічний колектив

Працює _32__ педагогів, з них: 29 осіб мають вищу освіту; 3 — середню спеціальну. За кваліфікаційною категорією: 29 – «спеціаліст», 3 - керівник гуртка – методист.

Творчий потенціал

Педколектив працездатний, успішно працює над реалізацією проблеми «Використання інноваційних технологій – шлях до підвищення якості позашкільної освіти і виховання, створення умов для модернізації науково- методичної діяльності педагогів в контексті реформування освітнього простору».

Гурткова робота

У закладі освіти працює 52 бюджетних гуртків: за напрямами – еколого-натуристичний – 22; Туристсько-краєзнавчий – 8; Дослідницько-експерементальний – 15; Оздоровчий – 6; Соціально-реабілітаційний – 1.

Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів та вихованців закладу освіти побудовано 40 літніх та 20 зимових вольєрів , теплиця, парники, 9 водойм для водоплавних птахів, квітники, дендропарк, власний Природничо-краєзнавчий музей і музей хліба,зоопарк, в якому зібрано 36 видів екзотичних тварин: страуси, павичі, фазани, лебеді (шипуни, чорні), журавлі степові, екзотичні качки (мандаринки, каролінки, огарі, галагази), шуліка та інші. Рішенням Харківської обласної ради (ІV сесія, XXIII скликання, 17.11.1998 р.) територія Балаклійської СЮН оголошена пам`яткою природи місцевого значення «Юннатівська» і включена до державного кадастру природно-заповідного фонду України, придбано мультимедійне обладнання.

Досягнення вихованців у 2017/2018 н. р.

У 2017/2018 навчальному році учні закладу взяли участь у 13 обласних та всеукраїнських конкурсах, акціях, експедиціях. Вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Мінцева Валерія (керівник Пурдя І.М.) стала переможцем обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна». В обласному етапі Всеукраїнської природоохоронної акції «Птах року - 2017» в номінації «Практична природоохоронна робота» стали переможцями вихованці гуртка «Юні орнітологи» (керівник Волкодав О.О.). Вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Полторак Тетяна (керівник Пурдя І.М.) була відзначена дипломом за активну участь у обласній науково-практичній конференції Харківського територіального відділення Малої академії наук у 2017/2018 навчальному році. Вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Полторак Тетяна (керівник Пурдя І.М.) посіла І місце обласного етапу природоохоронної акції «Зимовий вернісаж». Вихованка гуртка «Основи біології» (керівник Михайлова М.В.) Колупаєва Альона стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик». Вихованка гуртка «Основи біології» (керівник Волкодав О.О.) Потапова Софія стала переможцем обласного конкурсу учнівських науково-дослідницьких робіт «Валеологічна культура - вибір ХХІ століття». Вихованець гуртка «Основи біології» (керівник Волкодав О.О.) Соловйов Станіслав посів ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Юних зоологів та тваринників». Учні гуртків Балаклійської станції юних натуралістів брали участь та нагороджені сертифікатами за активну участь: - у X Міжнародній історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Південно-східна Україна: зі стародавності у XXI століття» (керівник Пурдя І.М.); - в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста» за темою: «Раціональне природокористування» (керівник Пурдя І.М.); - у Всеукраїнському конкурсі «Непізнана історія мого краю» (керівник Пурдя І.М.); - у Міжнародному екологічному конкурсі «Загадкове життя домашніх улюбленців» в номінації «Мій улюбленець в об’єктиві» (керівник Волкодав О.О.) - у заочному Міжнародному конкурсі «Традиції народів України, Болгарії та Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів в номінаціях: «Традиції виявлення або штучного утворення, облаштування водних об’єктів» (гурток «Природа рідного краю», керівник - Пурдя Л.А.), «Обряди і свята, повір'я пов’язані з водою та водними об’єктами» (гурток «Природа рідного краю, керівник - Федосова Г.П.); - у обласному конкурсі унівських науково-дослідницьких робіт обласного етапу Валеологічна культура «Валеологія - вибір ХХІ століття» за темою: «Формування навичок подолання стресових ситуації» (керівник Волкодав О.О.).


"День української писемності та мови"

2018-11-09

9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Була проведена виховна година «Мово моя калинова» з метою, донести до юннактів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Любов до рідної мови плекаємо з дитинства, - знати і поважати мову, культуру свого народу - честь і обов'язок кожного громадянина української держави. В.Сухомлинський писав – «Кожне слово рідної мови має своє обличчя. Як у квітки, у якої свій неповторний аромат і відтінок барви – а цих відтінків кожна барва має тисячі».

"Робота в парах"

2018-11-06

Різні форми та методи використовуються під час проведення занять. Робота в парах під час заняття на гуртку "Юні орнітологи" дає вихованцям час обдумати, обмінятись ідеями з партнером і лише потім озвучувати свої думки перед юннатами. Вона сприяла розвитку навичок спілкування, вміння висловлюватись, критичного мислення, вміння переконувати й вести дискусію.

"Вивчення грибів"

2018-10-29

Під час заняття на гуртку "Природа рідного краю" вихованці ознайомилися з окремим царством організмів – Гриби. Вивчили ареал поширення маслюків та сироїжок в Балаклійському лісі. Юннати розвивали спостережливість, логічне мислення, навчились порівнювати ознаки рослин, грибів , тварин та робити відповідні висновки.

Вихованці відвідали «Лісову казку»

2018-10-26

Юннати здійснили екскурсійну поїздку до ТОВ "Виробничо-кондитерської групи "Лісова казка".

Ознайомилися з технологічними процесами виробництва жувального зефіру -маршмелоу та кукурудзяних паличок з використанням сучасного обладнання. Розповіли та показали всі інгредієнти, які використовуються для виготовлення зефіру. Дітям дозволили поласувати свіжим маршмелоу. Потім нас пригостили чаєм з солодощами та провели мастер-клас з виготовлення фігур із зефіру. Відвідали цех у якому виготовляються «Зефірозиво» та кукурудзяні палички з начинкою. Розповіли, що їхня продукція компанії постачається в Росію, Молдову, Грузію, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Литву та Латвію.

Птах – сова є символом та талісманом виробництва “Лісова казка”. Вихованцям провели екскурсію в «Музеї-сов», де зібрано колекцію, яка поповнюється постійно з різних країн.Завдяки дружній атмосфері та теплому прийому працівників кондитерської фабрики екскурсія сподобалася юннатам.Діти отримали незабутні враження та позитивні емоції від екскурсійної поїздки.

"Осінній ліс"

2018-10-22

Екскурсія до лісу - це не тільки весело, але й дуже корисно. В цьому переконалися і вихованці гуртка « Природа рідного краю», адже екскурсія до лісу мала за мету розширити знання про гриби; навчити розрізняти і збирати гриби;

вдосконалювати вміння спостерігати за природою і визначати ознаки осіннього лісу. Знайшли такі гриби: сироїжки, маслюки, зонтики та лисички. Також цікавою знахідкою був пеньок, знищений термітами.

Людина, яка любить тварин і рослин, завжди добріша, людяніша, милосердніша. Людина починається з любові, а любов – з дитинства. З таких ось юннатів, чистих, сповнених енергії і життя.Мудра природа навчає нас у будь-яку пору року. Птахи вчать співу. А дерева всіх порід, увесь веселий лісний рід, дружби вчать міцної.

"Осіння екскурсія до парку"

2018-10-17

Вихованці гуртка "Юнатики" провели облік дупел та гнізд у місцевому парку.

Знайшли яйце, яке випало з гнізда горниці кільцевої. Під час екскурсії розвивали спостережливість, уміння порівнювати та узагальнювати свої знання.

Виявили залежність життя птахів від сонячного тепла, рослин та інших тварин.

"Тиждень Дорожньої Безпеки!"

2018-10-05

З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху на Балаклійській СЮН з 1 по 5 жовтня пройшов Тиждень дорожньої безпеки. Проведені виховні години, відповідно, плану у формі інтерактивних бесід із застосування фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Вихованці повторювали правила дорожнього руху, розглядали ситуації на дорогах, ділилися своїми знаннями з однолітками, розгадували загадки, виконували завдання, пригадали види та значення дорожніх знаків, відповідали на питання вікторини.

Ознайомлення з тваринами зоопарку.

2018-10-01Керівник: Волкодав О.О.

Нагуртках Балаклійської СЮН вихованці гуртка «Природа рідного краю» ознайомилися з представниками тваринного світу, їх рідкісними та зникаючими видами, які є в зоопарку. Проводять свої перші наукові дослідження та спостереження за тваринами та рослинами.

Крокуси на клумбі восени

2018-09-26

Восени клумба виглядає голо й сумно. Створити відчуття провесни, можна посадивши пізньоцвіт осінній. Його ще називають отруйним крокусом за схожість з весняним крокусом і первоцвітом.

Цвіте рослина у вересні, коли у більшості рослин настав період спокою. Дуже красиво і ефектно виглядають ніжні, тендітні квіти на вже голій землі.

Пізньоцвіт осінній зустрічається спорадично, окремими групами в Карпатах на вологих і заплавних луках уздовж річок і потоків та шосейних шляхів. Рідкісна зникаюча рослина. Занесена до Червоної книги УкраїниКвітку пізньоцвіт також називають «осінній колір» або «дочасний колір» через те, що деякі види рослини цвітуть пізньої осені.

Свою назву рослина отримала за специфічне чергування росту листя і цвітіння. Як відомо, більшість трав'янистих рослин спочатку випускає розетку листя, і тільки потім цветонос. Пізньоцвіт осінній влаштований інакше: на початку весни відростають листя, але вже до початку осені вони відмирають разом зі сформувалася в попередній сезон цибулиною. І тільки після цього з бульбоцибулини відновлення з'являється цветонос. Насіннєва коробочка, яка розташовується в трубочці-цветоносе, «ховається» там до наступної весни. З настанням тепла разом з листям вона з'являється над поверхнею землі і дозріває в першій половині літа.

День миру

2018-09-20Керівник: Волкодав О.О.

З метою відзначення Міжнародного дня миру та привернення уваги вихованців до питань збереження миру задля забезпечення стійкого прогресу людства та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, Балаклійська СЮН провела заходи до Дня миру, підтримуючи Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб миру» під гаслом «Право народів на мир».Юннати приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру» виготовили символічного голуба зі своїх долоньок аби показати наскільки важливим є МИР, СВОБОДА, ДОБРО і ПОВАГА.

День юного натураліста

2018-09-19

"Юннат – це на все життя!” під таким девізом пройшов „День юного натураліста" на Балаклійській СЮН.

·Основна мета проведення«Дня юного натураліста»:

-формування у вихованців бажання і вміння захищати й зберігати єдність екосистеми Землі, приділяючи особливу увагу біологічній різноманітності та природним процесам, що підтримують життя;

-формування екологічної культури особистості, виховання екологічної пильності, набуття досвіду розв’язання екологічних проблем;

До програми проведення Всеукраїнської акції „День юного натураліста” були включені наступні заходи:

- - Збирання насіння квітів;

- - Конкурс «Осінній букет»;

- - Вікторина «Тварини зоопарку»;

- - Годування морських свинок;

- Екскурсія до міського парку тощо.

Міжнародна конференція "Географії та картографії"

2018-09-12

12.09.2018р. Балаклійська станція юних натуралістів прийняла участь в міжнародній конференції "Географії та картографії", яку проводив Харківський національний університет ім. Каразіна В.Н.

Нашу станцію відвідала делегація викладачів ВНЗ України, Белорусії та Молдови


Кiлькiсть переглядiв: 278

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.